Reguliarus krūtų patikrinimas yra geriausia prevensinė priemonė nuo krūties vėžio!
„Krūtų echoskopija – tai yra tyrimas, leidžiantis nustatyti, ar krūtyse nėra darinių. Šis tyrimas atliekamas profilaktiškai ir leidžia diagnozuoti net pirmos stadijos vėžį, kai apčiuopos būdu to nustatyti neįmanoma.“
✔ Rekomenduojame tikrintis krūtis vieną kartą per metus, jeigu gydytojas nenurodo kitaip.
✔ Krūtų echoskopijos metu galima aptikti gerybinį, piktybinį auglį, nustatyti mastitą – krūties uždegimą, cistinius pokyčius, mastopatiją – krūtų audinio sustandėjimą.
✔ Neužmirškite, kad ankstyvos vėžio stadijos dariniai per maži, kad apčiuoptumėte.
✔ Mūsų klinikoje krūtų echoskopiją Jums atliks gyd. Vida Kivilšaitė.
✔ Klinikoje atliekame ne tik krūtų echoskopiją, bet ir diagnostinę punkciją. Krūtų punkcija – tai įtartino krūties darinio ląstelių paėmimas plona adata.
Gyd. V. Jonaitienės klinikos:
Kodėl svarbu atlikti krūtų echoskopijos procedūrą profilaktiškai?
Moterims yra svarbu profilaktiškai pasitikrinti krūtis, nes atliekant krūtų echoskopiją galima aptikti gerybinį, piktybinį auglį, nustatyti mastitą – krūties uždegimą, taip pat ir mastopatiją – krūtų audinio sustandėjimą, kuriame gali vystytis piktybinis procesas. Rekomenduojama profilaktiškai atlikti krūtų echoskopiją moterims nuo 20 metų, kas 6-12 mėnesių priklausomai nuo amžiaus bei rastų pakitimų. Jei jauna moteris apčiuopia tam tikrus darinius savo krūtyse, būtina apsilankyti ir jaunesniame amžiuje.
Kaip yra atliekama krūtų echoskopijos procedūra?
Pacientė paguldoma ant kušetės, ant krūtų užtepama speciali ultragarso bangų pralaidumą didinanti želė. Gydytojas davikliu vedžioja po krūtų paviršių ir tuo metu per echoskopo ekraną stebi, ar nėra krūties audinio pakitimų.
Ar krūtų echoskopijos procedūra skausminga?
Tai yra neskausmingas tyrimas. Galimas tik šalčio pojūtis nuo užteptos želės.
Kas yra krūtų punkcija (biopsija)?
Krūtų punkcija – tai įtartino krūties darinio ląstelių paėmimas plona adata. Išsiurbtos ląstelės siunčiamos į laboratoriją histologiniam ištyrimui. Krūtų punkcija nėra skausminga. Po procedūros gali jaustis nedidelis skausmas ir toje vietoje, kurioje buvo duriama su adata, gali atsirasti mėlynė.